BIBLIOTEKA GŁÓWNA WYPOŻYCZALNI DLA DOROSŁYCH, KATALOG KSIĘGOZBIORU
Wyświetlone zostało 500 ostatnio wprowadzonych do katalogu pozycji (nowe nabytki). Zostały one posortowane malejąco po numerze inwentarzowym. Pozycje można tylko przeglądać, nie działa w tym trybie wyszukiwanie.
Nowoczesne technologie i dzieła sztuki na najwyższym poziomie. Romantyczne uczucia i wyrafinowany seks. Miłość i śmierć. Eros i Tanatos. Nad Polskę nadciągają chmary minidronów, które ostrzeliwują najważniejsze w kraju instytucje i paraliżują funkcjonowanie urzędów. Właśnie tak zaczyna się nowa technologiczna wojna. W ciągu kilku dni całe państwo pogrąża się w chaosie, a ośrodek władzy przenosi się do Krakowa. Wciągnięta w wir wydarzeń wojennych grupa nieznajomych musi uciekać przed śmiercią. Maria Magdalena, przebojowa bizneswoman, amerykański biznesmen żydowskiego pochodzenia, młody prawnik oraz polski żołnierz - komu z nich uda się przetrwać? Zamknięci w willi świdermajer pod Warszawą nie zdają sobie sprawy, że to dopiero początek ich pasjonującej drogi przez Nowy Jork, Paryż, Tel Awiw i Kraków, na której spotkają znacznie więcej wrogów niż przyjaciół. Powieść Davida Starmana to inspirująca, przełomowa, bezkompromisowa opowieść o miłości, która ma moc zmieniania świata. Gdy uwaga NATO i Warszawy skupiła się na wschodniej Polsce, doszło do właściwej inwazji. Pod osłoną nocy ukryte w podwarszawskich lasach drukarki 3D i 4D wydrukowały tysiące dronów bojowych. Przy blasku księżyca na plaże brzegu Wisły wyszło tysiące podwodnych minidronów. W ciągu kwadransa powstały liczne grupy bojowe, które o wschodzie słońca niczym szarańcza nadleciały nad stolicę.
DOSTĘPNOŚĆ:
Została wypożyczona Pozycję można wypożyczyć na 30 dni
WYPOŻYCZYŁ:
Nr karty: 003253 od dnia:2021-01-13 Wypożyczona, do dnia: 2021-03-14
Wielki następca : niebiańskie przeznaczenie błyskotliwego towarzysza Kim Dzong Una Tytuł oryginału: "The great successor : the divinely perfect destiny of brilliant comrade Kim Jong Un,".
Odkąd rozniosła się wieść, że Kim Dzong Un przejmie schedę po ojcu, narosła wokół niego gruba warstwa mitów i przypowiastek propagandowych. W wieku trzech lat przyszły Wielki Następca miał posługiwać się bronią, w wieku sześciu - ujeżdżać najdziksze konie, a jako dziewięciolatek - pokonać mistrza Europy w wyścigach motorowodnych.
Mało kto wierzył, że niedoświadczony, chorowity chłopiec wychowywany w izolacji od świata zdoła utrzymać władzę w państwie. Tymczasem nie tylko przetrwał, ale i doskonale sobie radzi.
Jak wyglądało dzieciństwo Kim Dzong Una? Skąd wzięła się legenda o boskim pochodzeniu rodu Kimów? Dlaczego siostra Wielkiego Następcy nazywana jest koreańską Ivanką Trump i jaką rolę odegrała w polityce międzynarodowej? Czy powolne uwalnianie gospodarki w socjalistycznym kraju to najlepszy przepis na długie rządy?
Anna Fifield rekonstruuje przeszłe i teraźniejsze życie dyktatora, powołując się na ekskluzywne relacje osób z jego otoczenia, i przygląda się dynastycznym ambicjom Kimów. Dzięki połączeniu sceptycyzmu i rozległej wiedzy odmalowuje fascynujący obraz najdziwniejszego i najbardziej skrytego reżimu świata. Reżimu, który prowadzi politykę izolacjonizmu, a mimo to ma ogromne znaczenie na arenie międzynarodowej, który trwa w stanie permanentnego bankructwa, choć stać go na broń atomową. Autorka ze znawstwem kreśli sylwetkę jego przywódcy, Wielkiego Następcy, Niepokonanego Zwycięskiego Generała, Słońca Socjalizmu, wodza Kim Dzong Una.
DOSTĘPNOŚĆ:
Została wypożyczona Pozycję można wypożyczyć na 30 dni
WYPOŻYCZYŁ:
Nr karty: 003515 od dnia:2021-01-18 Wypożyczona, do dnia: 2021-03-19
Jest początek XX wieku. Chwieje się ustalony porządek społeczny. Nad Europą gęstnieją ciemne chmury...
"Czas białych nocy" to pierwszy tom cyklu "Wiatr ze Wschodu" - epicka powieść o miłości w czasie burz, o nienawiści, zdradzie oraz grzechach przeszłości niszczących teraźniejszość.
DOSTĘPNOŚĆ:
Została wypożyczona Pozycję można wypożyczyć na 30 dni
WYPOŻYCZYŁ:
Nr karty: 002221 od dnia:2021-01-05 Wypożyczona, do dnia: 2021-02-04
REZERWACJE:
Nr karty: 002637 ważna do dnia: 2021-04-05 Nr karty: 002432 ważna do dnia: 2021-07-17 Nr karty: 007380 ważna do dnia: 2021-05-20
Lucy poznaje na przyjęciu czarującego oficera, który zakochuje się w niej od pierwszego wejrzenia. Wbrew rodzinie decyduje się na szybki ślub, aby jako żona mogła towarzyszyć ukochanemu na froncie. Gdy Lucy dociera na Krym ze swoim przystojnym i porywczym mężem, jest przerażona tym, co ją spotyka. Z naiwnej dziewczyny musi się nagle zmienić w dojrzałą kobietę.
Dorothea martwi się o młodszą siostrę, z którą od dłuższego czasu nie ma kontaktu. Postanawia wyjechać na wojnę jako pielęgniarka, aby służyć krajowi i odnaleźć Lucy. Czy jej się to uda? Odwaga, tchórzostwo, niebezpieczeństwo, pasja, miłość i namiętność - a to wszystkow przerażającej scenerii wojny.
Niesamowita historia, której nigdy nie zapomnisz! Dwie siostry. Różne wybory. I miłość, która niejedno ma imię. Powieść dla miłośników Przeminęło z wiatrem.
DOSTĘPNOŚĆ:
Została wypożyczona Pozycję można wypożyczyć na 30 dni
WYPOŻYCZYŁ:
Nr karty: 003349 od dnia:2021-01-14 Wypożyczona, do dnia: 2021-02-15
REZERWACJE:
Nr karty: 002196 ważna do dnia: 2021-03-30 Nr karty: 003090 ważna do dnia: 2021-04-04
Jak uporać się z bolesną prawdą o matce, która nie mogła urodzić żadnej z córek?
Życie Eve Moore jest do bólu przewidywalne - związek opanowała stagnacja, a praca zawodowa nie stanowi już wyzwania. Czy to znaczy, że powinna - wzorem Rosalind, swojej siostry - poszukać prawdy o biologicznej matce? Odkąd z Rosalind i Olivią odkryły, że wielka gwiazda filmowa Jillian Croft, którą dotąd miały za matkę, nie mogła urodzić żadnej z nich, towarzyszy jej niepokój.
Gdy na horyzoncie pojawia się możliwość wielkich zmian, Eve nie waha się ani chwili. Wreszcie ma szansę udowodnić swoją wartość jako architekt. Nie spodziewa się jednak, jak bardzo ta decyzja wpłynie na jej życie i że pomoże uporać się z głęboko skrywanym żalem i żyć na własnych zasadach.
UWAGI:
Stanowi część 2. trylogii, część 1. pt.: Dawne kłamstwa.
DOSTĘPNOŚĆ:
Została wypożyczona Pozycję można wypożyczyć na 30 dni
WYPOŻYCZYŁ:
Nr karty: 002341 od dnia:2021-01-15 Wypożyczona, do dnia: 2021-02-15
Wronki, 1984 rok. Pewnej grudniowej nocy w miejscowym domu dziecka wybucha pożar, w którym ginie ośmioro dzieci i dyrektor sierocińca. Śledztwo w sprawie ustalenia przyczyn tragedii zostaje powierzone lokalnej milicji. Sprawująca nadzór nad dochodzeniem Komenda Wojewódzka z Poznania na miejsce zdarzenia wysyła dwóch najlepszych funkcjonariuszy: porucznika Mirosława Brodziaka oraz chorążego Teofila Olkiewicza. Błyskawicznie przeprowadzone śledztwo wykazuje, że przyczyną pożaru było zwarcie instalacji elektrycznej.Szamotuły, 2019 rok. Po ukończeniu studiów w Szczytnie podkomisarz Aneta Nowak wraca na stare śmieci do komendy policji w Szamotułach. Od razu zostaje przydzielona do zespołu dochodzeniowo-śledczego pracującego nad rozwiązaniem zagadki śmierci starszego mężczyzny, którego znaleziono powieszonego we własnym mieszkaniu. I chociaż pobieżne oględziny miejsca zdarzenia zdają się wskazywać, że to było samobójstwo, to ekspertyzy policyjnych techników nie wykluczają udziału osób trzecich.
DOSTĘPNOŚĆ:
Została wypożyczona Pozycję można wypożyczyć na 30 dni
WYPOŻYCZYŁ:
Nr karty: 000000 od dnia:2021-01-27 Wypożyczona, do dnia: 2021-02-26
Przeszłość zostawia ślady w synapsach. Mózg tworzy specjalne mosty między tym, co minione, oraz tym, co dzieje się tu i teraz. Opowieści o wojnie obecne w pamięci "jakby pod wodą, rozmyte i nieostre" łączą się z monologami współczesności.
Główna bohaterka - Maria H. - to polska emigrantka, internowana w stanie wojennym, mieszka w Stanach Zjednoczonych, opiekuje się synem cierpiącym na autyzm. Wśród wielu przerażających historii codzienności próbuje usłyszeć swój silny głos. Powtarza sobie, że przecież "jesteśmy historią samych siebie, jesteśmy opowieścią o sobie". Czy jednak naprawdę wierzy w te słowa?
Opowieść Hanny Krall koresponduje z artystycznymi wizjami Amandy Hrabowski, córki bohaterki.To, co w nas wykorzenione, rozgałęzione i nagie jak bezsilne konary, widać w ich dialogu czarno na białym.
DOSTĘPNOŚĆ:
Została wypożyczona Pozycję można wypożyczyć na 30 dni
WYPOŻYCZYŁ:
Nr karty: 009771 od dnia:2020-12-04 Wypożyczona, do dnia: 2021-02-02
Anastazja i Kazimierz, rozdzieleni przez wojnę i ludzką niegodziwość, usiłują na nowo ułożyć sobie życie. Jest rok 1920. Krwawa łuna rewolucji nad dawnym imperium rosyjskim ustępuje miejsca szarej bolszewickiej codzienności. Po wyjściu z więzienia Anastazja przyjeżdża do Petersburga, próbuje zapomnieć o Kazimierzu i zatraca się w pracy w szpitalu. Walcząc z uprzedzeniami, zdobywa lekarskie doświadczenie. Gdy kończy się wojna polsko-rosyjska, Kazimierz wraca na Wołyń. Opiekuje się nim nieodłączny Borys Bogdanow, który zataił przed przyjacielem, co stało się z Anastazją. Dawni kochankowie spotykają się ponownie w świecie, w którym nic już nie jest takie jak kiedyś. Czy ich namiętne uczucie zwycięży przeciwności losu?
DOSTĘPNOŚĆ:
Została wypożyczona Pozycję można wypożyczyć na 30 dni
WYPOŻYCZYŁ:
Nr karty: 002221 od dnia:2021-01-05 Wypożyczona, do dnia: 2021-02-04
Nieustraszona wojowniczka czy wrażliwa twórczyni wiszących ogrodów? Znajda czy córka bogini? Uduchowiona czarodziejka czy wyrachowana władczyni?Dlaczego Babilon nazywano nierządnicą starożytnego świata? Na czym polegała prostytucja sakralna i czy rzeczywiście każda kobieta musiała przynajmniej raz w życiu oddać swoje ciało obcemu mężczyźnie? Jak i dlaczego powstały wiszące ogrody Semiramidy, uważane za jeden z cudów świata starożytnego? Czy władza zawsze oznacza samotność? Semiramida, królowa Babilonu, przez niezwykłe zbiegi okoliczności, nazywane przez wielu wolą bogów, zostaje żoną króla i matką następcy tronu. Wspierana przez kapłanki Isztar, rządzi krainą starożytnej Mezopotamii. Walczy, kocha, tworzy. Przeżywa wzloty i upadki. A odchodząc w pełni sławy, przekazuje nam ważne, ponadczasowe przesłanie. Jakie? Zapraszamy do świata magicznych historii Ewy Kassali. Semiramida to już trzecia książka z serii Silne kobiety czasów Biblii (po Królowej Saby i Marii Magdalenie). Tym razem wybierzemy się do źródeł cywilizacji europejskiej, czyli do Asyrii i Babilonu. Poznamy miejsca, gdzie niegdyś rozciągał się biblijny Eden i wznosiła się wieża Babel.
UWAGI:
W haśle pseudonim, nazwa właściwa autora: Dorota Stasikowska-Woźniak.
DOSTĘPNOŚĆ:
Została wypożyczona Pozycję można wypożyczyć na 30 dni
WYPOŻYCZYŁ:
Nr karty: 004387 od dnia:2021-01-26 Wypożyczona, do dnia: 2021-02-25